Zajęcie komornicze a pożyczka. Czy to możliwe?

Zajęcie rachunku bankowego przez komornika jest związane z problemami finansowymi i polega na zablokowaniu środków znajdujących się na koncie, co uniemożliwia swobodne dysponowanie nimi. W większości przypadków osoby, którym zajęto konto osobiste, potrzebują pomocy finansowej.

Szybki pożyczki bez konieczności wychodzenia z domu i spełniania zbędnych formalności znajdziesz na https://www.pozyczkaplus.pl/. Pożyczka Plus to godna zaufania i sprawdzona instytucja finansowa, która umożliwia szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki, dzięki czemu można rozwiązać problemy finansowe w błyskawicznym czasie. Od złożenia wniosku do otrzymania pożyczki może minąć zaledwie kilka chwil.

Zajęcie konta przez komornika – jak do niego dochodzi?

Do zajęcia konta osobistego przez komornika dochodzi wtedy, gdy dany wierzyciel nie spłaca zobowiązań finansowych we wskazanym terminie, a wszelkie wezwania i nakazy do spłaty długu nie przynoszą żadnych rozwiązań. Zajęcie komornicze wiąże się z brakiem dobrowolnej spłaty długów, co wymusza jej przymusowe egzekwowanie.

W takiej sytuacji wierzycielom pozostaje jedynie wszczęcie egzekucji długu, która może polegać na zajęciu środków z rachunku bankowego, wynagrodzenia, a także egzekucji długu z nieruchomości, wierzytelności, praw majątkowych, ruchomości (np. samochody). W przypadku egzekucji długu z rachunku bankowego komornik ma prawo do zajęcia pieniędzy na nim się znajdujących, dlatego wzięcie pożyczki na to samo konto może okazać się niezbyt dobrym pomysłem.

Pożyczka przy zajęciu komorniczym

Komornik ma pełne prawo do egzekwowania należności z rachunku bankowego, jeśli we wniosku egzekucyjnym wskazano właśnie to źródło egzekwowania należności. Jeśli planujesz wzięcie pożyczki, w takiej sytuacji lepiej jest wskazać inną formę egzekucji, lub we wniosku o pożyczkę zamieścić inny rachunek bankowy, na który pożyczkodawca ma przelać pieniądze.

Pamiętaj, że godne zaufania instytucje finansowe udzielają pożyczek osobom, które są w stanie spłacić zobowiązanie. Aby otrzymać pożyczkę w Pożyczka Plus, wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać kwotę pożyczki oraz termin spłaty, a następnie zarejestrować się i złożyć wniosek o pożyczkę.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w błyskawicznym czasie otrzymasz pieniądze na wskazanym przez siebie rachunku bankowym. Pamiętaj, że każde zaciągnięcie zobowiązania finansowego za każdym razem musi być przemyślaną i odpowiedzialną decyzją. Aby uniknąć problemów finansowych należy za każdym razem pożyczać tyle, ile jest się w stanie spłacić.

Zobacz również: chwilówka na nowy samochód

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *