Program sportowy jako wynagrodzenie dodatkowe

Wraz z upływem czasu przyzwyczajamy się do dobrego, więc przestaje nam do wystarczać. Uważamy to za standard, więc staramy się mieć więcej. Tak samo jest w każdej firmie, dlatego jej szefowie muszą dbać o wysoką motywację załogi, oferując jej świadczenia pozapłacowe.

Nielimitowany dostęp do obiektów sportowych w całym kraju

Wynagrodzenie dodatkowe nie jest wymysłem naszych czasów. Pierwsze bonusy stworzono jeszcze w XIX wieku, gdy gospodarka kapitalistyczna nabrała bardziej ludzkich wymiarów. Wtedy pracownicy wywalczyli prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego. Wówczas był to przełom. Dzisiaj możliwość płatnego odpoczynku (poza dniami ustawowo wolnymi) jest zapisana w kodeksie pracy praktycznie każdego kraju.

Z czasem to udogodnienie przestało wystarczać pracownikom, więc zaczęli zgłaszać kolejne postulaty. Trzeba jednak przyznać, że świadczenia pozapłacowe opłacają się także samych firmom. Dzięki temu są one postrzegane przez społeczeństwo jako atrakcyjne miejsce pracy. Tak powstaje renoma przedsiębiorstwa, która może się przekładać na jego wyniki finansowe.

Zaleta korzystania z programów sportowych

Proponując zespołowi coś więcej niż pensję, spółka zdobywa jego lojalność. Wynagradzani w ten sposób pracownicy bardziej się starają, bardziej im się chce myśleć, opracowywać przełomowe rozwiązania. Są bowiem zadowoleni ze swojego położenia. Uznają, że w takim miejscu można się realizować i warto odwdzięczyć się szefowi za pozapłacowe bonusy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *