Praktyki studenckie

Praktyki studenckie to czas, który należy jak najlepiej wykorzystać. I nie jest to tylko takie czcze gadanie. Taka forma pracy otwiera przed młodym człowiekiem niezliczone możliwości, a także pozwala nabyć niezbędnych umiejętności, które z pewnością przydadzą mu się w późniejszym życiu zawodowym.

Przede wszystkim, podchodź do tego poważnie!

Najgorszy błąd, jaki może popełnić młody człowiek, to przychodzić na praktyki z musu. W takim wypadku najlepiej rozważyć, czy w ogóle to jest to, co chcielibyśmy robić w życiu, czy jednak jest to dla nas impulsem do rozpoczęcia poważnych zmian. Wielu pracodawców obserwuje młodych adeptów i po ukończeniu praktyki najlepsi otrzymują normalną propozycję współpracy. Niektórzy nie wahają się i proponują od razu umowę o pracę, inni proponują okres próbny. W każdym razie, jest to idealne miejsce, z którego możemy rozpocząć budowanie naszej kariery.

Nie bój się pytać!

Podczas praktyk nabywamy wiele różnych kompetencji, dzięki którym lepiej odnajdujemy się zarówno w relacjach interpersonalnych, jak i tych ściśle związanych z wykonywaną pracą. Więc dopóki mamy kogoś, kto może nam w jakiś sposób pomóc rozwinąć nasze możliwości, należy tylko z tego czerpać i korzystać, dopóki możemy. W późniejszej karierze zawodowej będziemy zdany ty;ko i wyłącznie na siebie.

A może egzotyczna przygoda?

Na praktyki studenckie warto ustalić sobie czas już o wiele wcześniej, bo wówczas istnieje możliwość, aby dołączyć do programu Erasmus plus. Miejsce odbywania praktyk może wskazać sam zainteresowany, jednak bardzo często jest tak, że uczelnia ma podpisane z innymi umowy, na zasadzie których dokonuje się wymiana studentów. Podczas takiej podróży nie tylko nabędziemy niezbędne doświadczenia zawodowe, ale także zwiedzimy nowe miejsca nawiążemy nowe znajomości, które mogą się przerodzić w ekscytujące przyjaźnie na długie lata. Część kosztów będzie trzeba pokryć samemu, ale w dużej części wspomoże nas uczelnia macierzysta, dlatego warto już za wczasów zorientować się, jakie są możliwości, aby odpowiednio wcześniej rozpocząć ewentualne starania o otrzymanie pozwolenia na wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *