Praca w Sosnowcu dla osób o niskich i wysokich kwalifikacjach

Pracę w Sosnowcu na początku 2018 roku można było znaleźć m.in. w obsłudze klienta, sprzedaży czy na produkcji. W tych kategoriach szukano zarówno specjalistów, jak i pracowników o niskich kwalifikacjach. Oferowane warunki zatrudnienia były lepsze dla tej pierwszej grupy.

Szukanie pracy w Sosnowcu – metody

Najpopularniejszy sposób szukania zatrudnienia to przeglądanie portali z ofertami pracy. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło „praca Sosnowiec”, żeby uzyskać dostęp do setek ogłoszeń o pracę na różne stanowiska. Jednak zamiast bezosobowo wysyłać CV w kolejne miejsca, można dostarczyć dokumenty do pracodawcy osobiście, najlepiej po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Można też skorzystać z usług agencji pracy. Pracownicy agencji pomagają wybrać najtrafniejsze oferty. Dodatkowo można otrzymać pakiet korzyści pozapłacowych i stałe, indywidualnie negocjowane wynagrodzenie.

Praca w Sosnowcu dla osób o niskich kwalifikacjach – wymagania, przegląd ofert

Najczęściej niskie kwalifikacje wystarczyły, żeby otrzymać pracę w niektórych działach produkcji (zwykle jako szeregowy pracownik bez obsługi maszyn), w sprzedaży, jako magazynier czy inną pracę fizyczną (lakiernik, sprzątaczka, ochroniarz, pracownik montażu lub budowlaniec).

Od kandydatów na tego typu stanowiska wymagano przede wszystkim uczciwości, chęci i motywacji do pracy, dyspozycyjności oraz zdolności manualnych. Rzadziej oczekiwano doświadczenia na podobnym stanowisku i dodatkowych uprawnień, np. na wózki widłowe od kandydatów na magazyniera. Praca fizyczna dla osób o niskich kwalifikacjach często była dwu- lub trzyzmianowa.

Kandydatom pracodawcy oferowali zatrudnienie stabilne albo pracę tymczasową, zarobki proporcjonalne do wymagań – zwykle niewielkie, w okolicach najniższej pensji krajowej. Zapewniali pakiety dodatkowych korzyści i możliwości wypracowania premii.

Praca w Sosnowcu dla wysoko wykwalifikowanych kandydatów

W pierwszym kwartale 2018 roku w Sosnowcu poszukiwano wysoko wykwalifikowanych pracowników w takich dziedzinach jak inżynieria, IT, administracja, praca biurowa, rekrutacja, finanse i ekonomia, księgowość oraz prawo.

Od kandydatów oczekiwano kierunkowego wykształcenia, przeważnie technicznego lub wyższego, a także doświadczenia na podobnym stanowisku do proponowanego. Przeważnie wymagania dotyczyły też znajomości języków obcych, zwłaszcza angielskiego, a także obsługi komputera i znajomości pakietów biurowych lub umiejętności obsługi maszyn.

Kandydatom o wysokich kwalifikacjach oferowano stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju (poprzez szkolenia i zdobywanie doświadczenia), narzędzia pracy oraz pakiety dodatkowych benefitów, np. prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *