Jakie są zalety pracy tymczasowej?

Obecnie bardzo ciężko jest znaleźć odpowiednią pracę, dobrze płatną i spełniająca wszystkie nasze oczekiwania. Ciekawą propozycją dla poszukujących są oferty agencji pracy tymczasowej zajmujących się rekrutacją pracowników na różne stanowiska. Agencja jest swoistym pośrednikiem pomiędzy poszukującym pracy a firmą, która oferuje wolne miejsca pracy.

Co daje nam taki system pracy?

Dla pracownika zaletami pracy tymczasowej są: elastyczność czasu pracy (praca może być świadczona, choć nie musi, w godzinach dogodnych dla pracownika), zdobywanie szerokiego doświadczenia na różnych stanowiskach pracy (szczególnie ważne dla osób, które rozpoczynają swoją karierę i jeszcze nie są do końca zdecydowane co chciałyby robić), wszystkie formalności związane z zatrudnieniem leżą po stronie agencji.

Wady pracy tymczasowej

Oczywiście gdy są zaletą, występują również wady. Podstawową z nich jest brak zagwarantowania stałego zatrudnienia, brak niektórych praw, jakie przysługują pracownikowi etatowemu (np. brak urlopu, premii, trzynastek), osiągniętymi dochodami trzeba dzielić się z agencją. Osoby, które zdecydują się na współpracę z agencją muszą być świadome zarówno korzyści wynikających z takiej współpracy, jak i niedogodności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *