Fortuna kołem się toczy

Fortuna koła się toczy, a życie pełne jest wzlotów i upadków. Widzimy to szczególności obserwując karierę aktorów, piosenkarzy, czy też sportowców. Jednak tak naprawdę życie każdego z nas to przecież pasmo sukcesów i trudnych chwil.

Gra na giełdzie – emocje gwarantowane

Sinusoidy życiowe przytrafiają się także maklerom giełdowym. Jednym z najciekawszych przykładów jest tutaj życiorys Jordana Belforta, na podstawie którego powstał jednej z najlepszych filmów biograficznych XXI wieku, czyli „Wilk z Wall Street”.
Urodzony w dzielnicy Bronx (Nowy Jork) rozpoczął swą karierę zawodową od handlu żywnością. Po początkowych sukcesach zmuszony został jednak ogłosić bankructwo swej firmy. Z tarapatów finansowych wyciągnął go wtedy jego bliski przyjaciel.
Następnie Belfort został maklerem giełdowym, który błyskawicznie awansował w hierarchii. W szczytowym momencie zatrudniał ponad 1000 maklerów giełdowych i brał udział w emisji papierów wartościowych o wartości ponad 1 miliarda USD. Belfort był znany na Wall Street ze swego oryginalnego stylu życia, który składał się z wystawnych imprez i intensywnego zażywania narkotyków, zwłaszcza metakwalonu — sprzedawanego mu pod marką „Quaalude” . Doprowadziło go to do silnego uzależnienia.
Od początku lat 90’ Belfort znalazł się pod lupą Krajowego Stowarzyszenia Dealerów Papierów Wartościowych. Wykryto szereg poważnych nieprawidłowości, a samemu Belfortowi przedstawiono wiele zarzutów, w tym o pranie pieniędzy.
Od tego momentu życie Belforta to coraz większe kłopoty. Musiał on zwrócić ponad 100 milionów wyłudzonych dolarów, odsiedział także 22 miesiące w więzieniu. Po wyjściu z więzienia Belfort nadal miał i ma liczne problemy prawne. Jednakże nadal umiejętnie wykorzystuje on swoją rozpoznawalność, charyzmę oraz talent do robienia pieniędzy. Wydana przez niego autobiografia okazała się wielkim sukcesem, a na jej podstawie powstał właśnie film „Wilk z Wallstreet”. Ponadto też, Belfort jest obecnie jednym najbardziej cenionych mówców motywacyjnych na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *