Dodatek mieszkaniowy za granicą

Zagraniczne dodatki mieszkaniowe, nie dość, że o wiele wyższe od naszych polskich, to jeszcze o wiele łatwiej jest je otrzymać. W Polsce na dodatek mieszkaniowy, pomimo trudnej sytuacji, może liczyć naprawdę niewiele rodzin. Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej niby wspierają najuboższych, ale w porównaniu z tym, co otrzymuje się w państwach zachodnich – nasze dodatki to niewielkie i symboliczne kwoty. Najczęściej wspiera się samotne matki wychowujące dzieci. Pełne rodziny, nawet jeśli pracuje tylko mama lub tata, mają trudniejszą szansę na zdobycie dodatku mieszkaniowego.

Gdzie najwyższe dodatki zagranicą?

Polacy są częścią każdego większego europejskiego kraju. Jadą tam do pracy. Z racji tego, że trzeba także żyć tam na miejscu, wynajmowane są mieszkania, do których pracujący otrzymują dodatki. Największe wsparcie finansowe w tej formie otrzymuje się obecnie w:

  • Norwegii
  • Szwecji
  • Anglii
  • Francji
  • Holandii
  • Niemczech

Wielu Polakom takie rozwiązanie jest jak najbardziej „na rękę”, tym bardziej, jeśli na wyprowadzkę zagranicę zdecydowała się wieloosobowa rodzina. Często jednak zdarzają się sytuacje, że z najzwyczajniejszego wygodnictwa polskie społeczeństwo rzuca pracę i zaczyna żyć „na socjalu”. To zresztą nie tylko nasza przypadłość. Okazuje się, że tak także często postępują Turcy oraz Rumuni. To nie jest chlubne brać udział w tego typu rankingu, ale statystyki podają konkretne dane.

Dodatek mieszkaniowy do rachunków

Dzięki dodatkom mieszkaniowym jesteśmy mniej obciążeni rachunkami, łatwiej nam także opłacić przedszkole, szkołę czy zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. To niby drobne sprawy, ale przecież nasza codzienność składa się z drobiazgów, na które nas czasem stać, a czasem nie. Pieniądze z dodatków mieszkaniowych pozwalają także na zakup nowych sprzętów czy przedmiotów użytkowych do domu. Poza tym, dzięki nim zawsze można odłożyć jakąś konkretną sumę, mogącą się przydać „w czarnej godzinie” lub w momencie, gdy konieczny będzie jakiś nagły, ale bardzo ważny wydatek. Dodtaki mieszkaniowe inteligentnych zarządzających własnym budżetem potrafią więc nauczyć oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *