Czy warto dokupować dodatkowe ubezpieczenie?

Nie sposób do końca przewidzieć, co wydarzy się w naszym życiu. Choć nikt nie życzy sobie nieszczęścia i nie zakłada, że ono go spotka, to jednak czasem nas dosięga. W związku z tym trzeba dmuchać na zimne i się ubezpieczyć.

Wyjazdy zagraniczne i sporty ekstremalne

Nie warto kusić losu. Jeśli zależy nam na zdrowiu albo losie bliskich, warto wykupić polisę. Jakie w szczególności ubezpieczenie należy opłacić? To zależy od naszej sytuacji życiowej, priorytetów, wartości. Kiedy podróżujemy za granicę, warto postarać się o ubezpieczenie dodatkowe w postaci polisy kosztów leczenia. To również dobra propozycja dla tych, którzy wyjeżdżają do innego kraju np. na wymianę studencką, staż albo do pracy. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy pobyt za granicą będzie trwać długo.

Co nam da ubezpieczenie kosztów leczenia?

W ramach tej polisy zostaniemy nieodpłatnie przyjęci przez specjalistę. Nie będziemy również musieli płacić za pobyt w szpitalu w innym kraju. Po opłaceniu dodatkowej składki możemy również liczyć na darmowy transport do Polski oraz zakup leków.

Gdy wybieramy się na narty np. w austriackie czy włoskie Alpy, dobrze mieć ubezpieczenie, które zapewni transport z miejsca wypadku do placówki medycznej. Gdy nie będziemy w stanie chodzić albo doznamy poważnych obrażeń (na stoku nie jest to wcale takie niemożliwe), po prostu wezwiemy pomoc. Nie będziemy stresować się tym, że za przewiezienie do szpitala zapłacimy kilka tysięcy euro.

O takim ubezpieczeniu należy pomyśleć również wtedy, gdy uprawiamy sporty ekstremalne typu nurkowanie, skoki ze spadochronem, kitesurfing, paralotniarstwo, wspinaczka wysokogórska. Te aktywności rodzą spore ryzyko kontuzji i uszkodzeń ciała. Gdy już do nich dojdzie, przynajmniej o początkowe leczenie nie będziemy musieli się martwić. Przy okazji takie ubezpieczenie NNW umożliwi nam staranie się o odszkodowanie tytułem uszczerbku na zdrowiu. Jeśli po wypadku doznanym w trakcie uprawiania takiego sportu trwale uszkodziliśmy jakiś narząd, otrzymamy od ubezpieczyciela pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *